Adım Göktuğ. Soyadım Çitçi.

1979 yılında Istanbul'da doğdum. Ailem kitapçıydı. Bir köşede kaset ve plaklar da olurdu. Müziğe ilgim bunlarla başladı, Simon and Garfunkel'dan Michael Jackson a kadar elime ne geçerse dinliyordum. 

Ortaokulda bir arkadaşım beni Nine Inch Nails - Pretty Hate Machine albümü ile tanıştırdı. Elektronik davulları çok sevmiştim. Ben de PC bilgisayarımla bu sesleri nasıl yapabilirim araştırmaya başladım.

Chatroomlarda dolanırken bu işe gönül vermiş farklı ülkelerden birçok insanla tanıştım ve online dostluklar kurdum. Fast Tracker 2 yazılımını sora sora öğrendim. 

Samplingin imkanlarını kavrayınca elektronik müziğe ilgim daha da arttı. 90larda Jungle, Drum'n Bass, Ambient'in zirve yaptığı zamanları iyi sindirdim. Üstüne Trip-hop ve Aphex Twin dalgası vurdu. O CD, bu plak, şu kaset, Kod MüzikZihni Müzik derken ciddi miktarda müzik topladığımı farkettim. Bu müzikler bir süre sona kendime yetmemeye başladı, arkadaşlarıma da dinletmeye başladım.

Artık arkadaş toplantılarında müzik benden sorulurdu.

1998 sonlarında üniversite kantininde tesadüfen gördüğüm bir ilan sayesinde Radio Cool 104.3 de staja başladım. Burası günümüze dek süren arkadaşlıkların başlangıcı ve profesyonel DJliğe geçişimi sağlayan bir köprü oldu. Can dostlarım Bülent Tercanlı (Dj Tutan), Barış Bergiten, Ozan Kılıç ve Yaman Dündar bana çok destek oldular.

1999 yılında ilk kez Beyoğlu - Zambak sokaktaki Dulcinea'da çaldım. Ardından Murat Uncuoğlu, U.F.U.K ve Ateş Tezer'in desteğiyle Hip Production bünyesine katıldım ve dönemin önemli mekanlarından Switch'in resident DJ'i oldum. Burada birçok ünlü DJ ile tanışma ve beraber çalma fırsatım oldu. 

2001 yılında Hip Production tarafından organize edilen ve ParkOrman'da gerçekleşen 4. J&B Dance&Techno Festivali'ndeki performansım benim için dönüm noktası oldu. Aynı yıl Cervus adıyla Belçika kökenli XTC Recordstan "Far Away" isimli ilk plağımı çıkardım. Bu plak pek başarılı olmadı ama Subsky ismiyle yaptığım plak "Four Days" Sadie Records etiketiyle Hollanda'da yayınlandı ve dönemin en önemli DJlerinden Paul Van Dyk'ın "Politics of Dancing" toplama albümünde yer aldı.

Subsky ismi bu sayede bir çok dans-müziksever tarafından duyulmaya başladı.

Bu dönemde yaptığım parçaları sevdiğim DJ'lere elden ya da email ile gönderiyordum. 2003'te Strawberry Fields isimli parçam Nick Warren'in Global Underground Reykjavik albümüne girdi. Aynı yıl ünlü DJ ve dans müziği dergisi DJ Mag tarafından Moshic'e hazırlatılmış ve dergiyle beraber dağıtılan toplama CD'de UHU isimli parçam yer aldı.

Bundan sonra Endonezya'dan Estonya'ya, Hindistan'dan Amerika'ya kadar bir çok clubte çalma şansına sahip oldum. 

2003 yılında, müziğimiz sayesinde tanıştığımız kadim dostlarım Ali Şahinbaş (Fuchs) ve Mete Tavukçuğlu (Agentorange) önderliğinde Dinamo 103.8'in temellerini attık ve İstanbul'da kendi kolektif arşiv ve iş gücümüzle, Müzik aşkına yayına başladık. Burada harika günler geçirdik ve birçok önemli organizasyon gerçekleştirdik.

2004'te aynı müziği soluduğumuz yol arkadaşlarım Yunus Güvenen, Muzo Berberoğlu ve Barış Türker ile Red Flag Collective isimli plak şirketimizi kurduk. Faaliyette olduğu 3 yıl boyunca 6 plak çıkarttık ve bütün Dünyaya dağıttık. 

Subsky ismiyle bugüne dek 80'den fazla plak/dijital parça/remix yayınladım. Çalıştığım bazı plak şirketleri : Plastic City, Urban Torque, Spring Tube, Night Drive Music, Forensic, Deep Records, Looq Records, Prog City Deep Trax, Dutchie Music.

Yurtiçinde de Candan Erçetin, Sezen Aksu, Teoman, Mor Ve Ötesi, Athena, Monality için remixler yaptım.

Günümüzde Cervus ismiyle aktif DJlik hayatımı devam ettiriyor, Subsky adıyla yayınlamak üzere yeni projeler üzerinde çalışıyor, www.dinamo.fm'de yayın yapan online radyomuzun smog ve sleep kanallarının içerik yönetimini yapıyorum.

Goktug Citci was born in a beautiful city called Istanbul, in 1979. 

He came across with electronic music in the beginning of 90s, and started listening to everything he could find. 

The archive he had been accumulating over the years was neither fitting his house, nor his soul anymore. What gave him a buzz is being able to share his music with others, so with the thought of -Music is best when shared-, he started a radio show at the now defunct: Radio Cool, where he also started tampering with music production. This was the year 1997. 

Fast-forward to 2001, and the first product of his newly established home studio was “Cervus – Faraway” on XTC Records. His second release on Sadie Records, “Four Days” was featured in Paul Van Dyk’s “Politics of Dancing” compilation; which also marks the birth of Subsky. 

Starting in 2003, he was releasing his hazy, melancholic, melodic and intelligent dance music infused with groovy eclectic themes back to back on respected labels. “Strawberry Fields”, which appears on Nick Warren’s GU24 Reykjavik, is one of those that makes you go:

Sounds like Subsky! 

2004 witnessed the launch of Red Flag Collective, the label that he formed with Yunus Guvenen, Baris Turker and Muzo B. “Let it Flow” was the second release on RFC and it enjoyed the top spot of the Balance Chart. 

His booty of Miss Kittin’s “Professional Distortion” was a huge hit with Sasha and had a dwell on everyone else’s mind who partied that summer. 

In addition to his production career, he’s been djing in Turkey and around the globe for the past 17 years. He was crowned the No. 1 dj in Turkey in 2005. With a career that is punctuated by landmark achievements, he tries to reflect his own sound to his dj sets and he is known as a ‘satisfaction guaranteed’ dj by partygoers and promoters in Turkey.